Ana içeriğe atla

Keçe Oyuncak Havuç YapımıHavuç..

Aşağıdaki kalıbı nerden bulduğumu bilemiyorum, indirmişim vakti zamanında, kim çizdiyse hakkını helal eder inşallah. Yüz tane baktığım havuçtan bu kalıbı beğendiydim, yapraklarından ötürü :-) Havuç kısmının şekli zaten hepsinde aynı. 

Kalıbı A4 ün tamamına çıkarmadım epey büyük olurdu havuçlar. Kullandığım ölçüyle sizde hazır olsun diye kalıbı düzenledim yanına da ölçü koydum. Aşağıdaki kalıbı resim olarak kaydedip direk A4 e çıkartırsanız aynı ölçülerde olacaktır inşallah. Çıktı aldığınızda ölçü kısmını ölçersiniz birebir denk gelirse benim kullandığım ölçülerde kalıbınız basılmış demektir. Siz isterseniz daha büyük de yapabilirsiniz tabi. 

Yapılışı ise,

Havuçları kestikten sonra iki ucunu birleştirip makineyle diktim. Sonra tersini çevirip içini elyaf doldurdum. 

Bu arada yaprakları da hazırlamak gerekli. Büyüklü küçüklü yapraklar kestim, bazılarının sapını uzun tuttum ki simetrik olmasın, doğal görünsün. İsterseniz yapraklara elle veya makineyle dikerek çatallı damarlar çizebilirsiniz, daha orijinal görünür. 

Ağız kısmını iple teyel geçtim, içine yaprakları yerleştirdim ve ipi çekerek büzdürdüm. Yaprakları ağız kısmına sabitleyerek diktim, sağlamlaştırdım. Şimdi sıra üstündeki desenleri yapmaya geldi, son aşamamız zaten. Turuncu kalın işleme ipinin ucunu düğümledim, kök gibi görünmesi açısından biraz dışarda ip bıraktım. Havucun en sivri kısmından sokup, istediğim yerden iğneyi çıkararak deseni verdim. En son da yaprakların dibinde biyerde düğümleyip ipi kestim. Böylece ipi kamufle de etmiş oldum. 

Profesyonel fotoğraf makinem olmadığı için görüntülerin kusura bakmayınız efenim.Bu kadar :)
Sevgiyle kalın.

Diğer Keçeden Oyuncaklar için burdan buyrunuz.

Paylaşımım işinize yaradıysa yorumlarınızı esirgemeyin efenim :-) 

Popular Posts

Baby Nest / Bebek Yuvası Yapılışı

Taşınıyoruz :) Aşağıdaki siteden devam edeceğim efenim, içeriği burdan henüz kaldırmıyorum, ama yeni adresten bakarsanız memnun olurum, güncellemeleri, yeni yayınları vs orda yapacağım. http://kumaskagitmakas.com/baby-nest-yapls/
Minnak yiğenim Kerem'imiz için kardeşceğizimin abla bana bundan yapar mısın demesiyle haberim oldu varlığından, Güzel de oldu :)  Bu amacla ise baslayip ayni kumasla alt açma bezi ve emzirme yastigi da yaptim.
Bebek yuvası, baby nest, kuş gözü diye adlandırılan mini bebe yatağı. Bebeğin gece yatakta yanınıza aldığınızda ezilmemesini sağlıyor. Tabi yatak gibi de kullanabilirsiniz. Salonda mutfakta bebeğinizi yanınıza alabilirsiniz. Şimdilerde kare olanlarını da yapıyorlar. Kare olanları görünce, kare olanı dikmek daha kolayken neden bu şekilde oval olarak ortaya çıkmış diye düşündüm, şeklinden dolayı anne rahmine benzediğini yorumladım. Bir de küçük ölçülerde yapılıyor, anne karnında bebek dar yerde malum, bebeğe onu mu hatırlatıyor acep diye de ek bir tahm…

Dalgıç (Scuba) Kumaş Nedir, Neler Dikilir

Dalgıç Kumaş Nedir?Dalgıç kumaş diğer adıyla Scuba kumaş 1. Kalite ipliklerden üretilen nano teknoloji nefes alabilen sentetik bir kumaş türüdür. Dayanıklı ve vücudu saran özelliğiyle birçok kıyafet üretiminde tercih edilmektedir. Esnek yapısıyla şık bir görüntü sağlamaktadır. Baskı ve boyama yapılabilen bir kumaş türüdür.

Olumlu Yönleri; 
Çok kolay şekil alır, vücuda yapışmaz ve vücudu toparlar. Bir beden küçük gösterdiği için ayrıca tercih edilir. Veeee ütüyü hiç sevmem diyenlere müjde bu kumaş neredeyse hiç ütü istemiyor.

Olumsuz Yönleri;
Maalesef tamamıyla sentetiktir. Pamukludan başka giymem diyenlere önerilebilecek bir kumaş cinsi değildir ve ter çekme özelliği hiç yoktur .
Buna rağmen duruşu muhteşem olduğu için yaz aylarında bile, özellikle ince olanları, çok fazla rağbet görür.

Dalgıç Kumaştan Neler Dikilir? Dalgıç kumaşlarda öncelikle bilmeniz gereken farklı kalınlıklarda çeşitleri olduğudur.

Dik ve kabarık durmasını istediğiniz bir model çalışacaksanız puf dalgıç yada sünger …

Kanaviçe Harf Şablonları

Kanaviçe harf şablonlarını bu sayfada toparlamaya çalışacağım, umarım yardımcı olur. Resimleri tıklayıp büyütebilir, telefonunuza veya bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Sayfa daha hızlı açılsın diye resimlerin önizlemelerini ekledim. Şablonlara tıklayıp büyük hallerini görebilirsiniz. Beğendiğim şablonları eklemeye çalışıyorum.

Bu arada unutmadan, kendiniz de harflerle farklı şablonlar oluşturabilirsiniz. Aşağıda sizin için oluşturduğum örnek ekledim.  Bu konuyla ilgili yazım için tıklayınız.Ayrıca herkes faydalansın diye belirtmek istiyorum;
Malum kanaviçe genellikle muline veya işleme iplikleriyle işleniyor. Muline iplikler Türkiye'de DMC marka ile daha çok biliniyor. Ebay, aliexpress gibi sitelerde bu ipliklerin DMC marka olmayanları çok daha uyguna satılıyor. Fikir edinmeniz adına aşağıdaki linkte bilgilendirme ve ürün linkleri paylaştım. Bir göz atabilirsiniz.
Muline İplikleri uyguna nerden temin edebilirsiniz bilgisi için tıklayınız efenim.

Herkese selamlar:-) Yorumlarınız…