Ana içeriğe atla

Emzirme Yastığı Yapımı

Taşınıyoruz :) Aşağıdaki siteden devam edeceğim efenim, içeriği burdan henüz kaldırmıyorum, ama yeni adresten bakarsanız memnun olurum, güncellemeleri, yeni yayınları vs orda yapacağım.

http://kumaskagitmakas.com/emzirme-yastigi-yapilisi/

Merhaba,

Emzirme yastığı diye geçen, bebek oturma yastığı olarak da kullanılabilen, hamileliğin son zamanlarında uyurken de kullanılan kardeşim için yaptığım yastığı sizlere sunuyorum :)
Yaparken çok detay çekmemişim, zaten karmaşık da değil yapımı. Bu yastıkta en çok uğraştığım şey aplike işlemi oldu, çok severek yaptım. Bitirdikten sonra da kendi kendime çok beğendim :) durup durup seyrettim :) Deseni bir çok resimden birleştirerek elde ettim.

  Not : Baby nest yaptıysanız ve 2mt kumaş aldıysanız ordan kalan kumaş size yetecektir.

Malzemeler:
1 Metre pamuklu kumaş, nevresimlik veya poplin olabilir
Yarım kg boncuk elyaf

Kılıflı yapacaksanız; fermuar ve astar için 1mt kumaş daha.  Ben fermuarlı yapmadım, yıkayınca tümden atarız makineye diye :) elyaf çabuk kuruyor nasılsa.

Yapılışı:
1.    Aşağıdaki kalıbı gazeteye çıkardım, kalıbı emzirme yastığının yarısı olarak düşünebilirsiniz.


2.    Kumaşı ikiye katladım kat yerine kalıbı yerleştirdim ve iğneledim, kumaşı kestim. Diğer kat için de aynısını yaptım. Bu şekilde aynı kesilmiş iki parçamız olmuş oldu.

3.    İki parça kumaşı yüzlerini birleştirerek iğneledim, kenarlardan 1 veya 1,5 cm bırakacak şekilde diktim.

Önce yeşil olarak çizdiğim kadarını diktim. Aplike işlemini yaptım, sonrasında turuncu kısmı diktim.
Aplike Yapılışı için tıklayınız.
 
Ben ön tarafına aplike yaptığım için yaparken zorlanmayayım diye bu şekilde yaptım, sizin kumaşınız desenliyse veya aplike yapmak istemezseniz sadece sarı kısmı dikmeyin, o da önünü çevirmek ve elyaf koymak için gerekli.4.    Kumaşın önünü çevirdim ve elyafı yerleştirdim, dikilmeyen kısmı elimle diktim.

Bu kadar, ellerinize sağlık :)

Paylaşımım işinize yaradıysa yorumlarınızı esirgemeyin efenim..

Popular Posts

Baby Nest / Bebek Yuvası Yapılışı

Taşınıyoruz :) Aşağıdaki siteden devam edeceğim efenim, içeriği burdan henüz kaldırmıyorum, ama yeni adresten bakarsanız memnun olurum, güncellemeleri, yeni yayınları vs orda yapacağım. http://kumaskagitmakas.com/baby-nest-yapls/
Minnak yiğenim Kerem'imiz için kardeşceğizimin abla bana bundan yapar mısın demesiyle haberim oldu varlığından, Güzel de oldu :)  Bu amacla ise baslayip ayni kumasla alt açma bezi ve emzirme yastigi da yaptim.
Bebek yuvası, baby nest, kuş gözü diye adlandırılan mini bebe yatağı. Bebeğin gece yatakta yanınıza aldığınızda ezilmemesini sağlıyor. Tabi yatak gibi de kullanabilirsiniz. Salonda mutfakta bebeğinizi yanınıza alabilirsiniz. Şimdilerde kare olanlarını da yapıyorlar. Kare olanları görünce, kare olanı dikmek daha kolayken neden bu şekilde oval olarak ortaya çıkmış diye düşündüm, şeklinden dolayı anne rahmine benzediğini yorumladım. Bir de küçük ölçülerde yapılıyor, anne karnında bebek dar yerde malum, bebeğe onu mu hatırlatıyor acep diye de ek bir tahm…

Dalgıç (Scuba) Kumaş Nedir, Neler Dikilir

Dalgıç Kumaş Nedir?Dalgıç kumaş diğer adıyla Scuba kumaş 1. Kalite ipliklerden üretilen nano teknoloji nefes alabilen sentetik bir kumaş türüdür. Dayanıklı ve vücudu saran özelliğiyle birçok kıyafet üretiminde tercih edilmektedir. Esnek yapısıyla şık bir görüntü sağlamaktadır. Baskı ve boyama yapılabilen bir kumaş türüdür.

Olumlu Yönleri; 
Çok kolay şekil alır, vücuda yapışmaz ve vücudu toparlar. Bir beden küçük gösterdiği için ayrıca tercih edilir. Veeee ütüyü hiç sevmem diyenlere müjde bu kumaş neredeyse hiç ütü istemiyor.

Olumsuz Yönleri;
Maalesef tamamıyla sentetiktir. Pamukludan başka giymem diyenlere önerilebilecek bir kumaş cinsi değildir ve ter çekme özelliği hiç yoktur .
Buna rağmen duruşu muhteşem olduğu için yaz aylarında bile, özellikle ince olanları, çok fazla rağbet görür.

Dalgıç Kumaştan Neler Dikilir? Dalgıç kumaşlarda öncelikle bilmeniz gereken farklı kalınlıklarda çeşitleri olduğudur.

Dik ve kabarık durmasını istediğiniz bir model çalışacaksanız puf dalgıç yada sünger …

Kanaviçe Harf Şablonları

Kanaviçe harf şablonlarını bu sayfada toparlamaya çalışacağım, umarım yardımcı olur. Resimleri tıklayıp büyütebilir, telefonunuza veya bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Sayfa daha hızlı açılsın diye resimlerin önizlemelerini ekledim. Şablonlara tıklayıp büyük hallerini görebilirsiniz. Beğendiğim şablonları eklemeye çalışıyorum.

Bu arada unutmadan, kendiniz de harflerle farklı şablonlar oluşturabilirsiniz. Aşağıda sizin için oluşturduğum örnek ekledim.  Bu konuyla ilgili yazım için tıklayınız.Ayrıca herkes faydalansın diye belirtmek istiyorum;
Malum kanaviçe genellikle muline veya işleme iplikleriyle işleniyor. Muline iplikler Türkiye'de DMC marka ile daha çok biliniyor. Ebay, aliexpress gibi sitelerde bu ipliklerin DMC marka olmayanları çok daha uyguna satılıyor. Fikir edinmeniz adına aşağıdaki linkte bilgilendirme ve ürün linkleri paylaştım. Bir göz atabilirsiniz.
Muline İplikleri uyguna nerden temin edebilirsiniz bilgisi için tıklayınız efenim.

Herkese selamlar:-) Yorumlarınız…